February 7, 2023, 11:21 pm

ограбување

Дpaмa во Скопје: Taкcиcт иcтeпaл и oгpaбил пaтник

Скопјанец пријавил во полиција дека бил истепан и ограбен од таксист во чие возило се превезувал. Според информациите на МВР, вчера околу 20 часот во СВР Скопје С.Т. (50) од Скопје пријавил дека на подрачје на Центар, откако претходно...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img