Оливер Спасовски

Спасовски: Бројчаникот можеби го нема, но пари се враќаат

„Бројчаникот можеби физички не проработе, но фактички и преку правните одлуки тој проработи“. Ова го коментираше министерот Оливер Спасовски вечерва во студиото на ТВ21 во дебатниот магазин „Клик Плус“ околу бројчаникот на Триумфална капија кој го најави Зоран Заев. Спасовски...

Спасовски: Заев ќе биде запишан во историјата, носеше храбри и визионерски одлуки, кои што не можеа да ги разберат многу од граѓаните

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва во студиото на ТВ21 се осврна на оставката на Зоран Заев нагласувајќи дека сѐ што направил премиерот во заминување е историски факт и дека му е чест што бил негов соработник во...

Спасовски: Не треба да бидам дел од новиот тим на СДСМ, Ковачевски треба да избере нови луѓе

Министерот Оливер Спасовски смета дека не треба да биде дел од тимот на новиот претседател на СДСМ Димитар Ковачевски, и дека се потребни нови луѓе со нови визии. Ова Спасовски го кажа вечерва од студото на ТВ21 во дебатниот магазин...

Спасовски: На државата во овој момент не и се потребни предвремени парламентарни избори

На државата во овој момент не и се потребни предвремени парламентарни избори заради тоа што граѓаните веќе се изморени од избори, речиси секоја година, а очекуваат многу повеќе да се сработи на економски план. Ова е ставот на министерот за...

(Видео) Спасовски: Нашата борба со корупцијата е чин на вистински патриотизам

Денеска, одбележувајќи го Меѓународниот ден за борба против корупцијата, со донесен План за борба против корупција, кој обилува со мерки кои како институции веќе ги имплементираме, со Кабинет на Заменик на претседателот на Владата за борба против корупцијата, како...

Спасовски: Tим на МВР веќе е на пат за Бугарија и стои на располагање за помош

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изрази сочувство до семејствата на загинатите во автобуската сообраќајна несреќа што рано утрово се случи во Бугарија. -Дозволете ми во овие тешки моменти на тага и болка за целата држава да изразам најдлабоко сочувство...

Спасовски: Избopитe пoминa вo фep и дeмoкpaтскa aтмocфepa, co пoмaлкy инцидeнти oд лaни

Изборите поминаа во мирна и фер атмосфера, како што доликува на демократска земја, вели министерот Спасовски за денешните избори. МВР не регистрираше поголеми неправилности и кршење на изборниот процес. Во однос на бројот на пријави, забележани се вкупно 91, наспрема 150...

Спасовски: МВР e пoдгoтвeнo дa oдгoвоpи нa пpeдизвицитe oкoлy бeзбeднocтa нa избopниoт пpoцec

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски им се обрати на граѓаните во пресрет на локални избори, односно на изборниот ден. Спасовски во својата порака вели дека изборите секогаш претставуваат демократски испит за зрелоста на една држава. -Така ќе биде и со...

Спасовски: Co гopдocт и дocтoинcтвo го одбележyвaме 11 Oктoмвpи

– Денеска со гордост и достоинство го одбележуваме 11 Октомври, како еден од најзначајните датуми во нашата историја, како паметник и потсетник дека пред 80 години македонскиот народ ја донесе вистинската одлука – да пристапи кон антифашистичката коалиција, кревајќи...

(Фото+Видео) Спасовски: Пoкaзнaта вeжбa нa пoлициcкитe „Тигpи“, кpyнa нa зaвpшeнaта eднoмеceчнa oбyкa cпpoвeдeнa oд итaлиjaнcките кapaбинepи

Денешнава показна вежба на нашата Специјална антитерористичка единица – Тигар, како круна на завршената речиси едномесечна обука што ја спроведоа експерти припадници на италијанските карабинери, е дополнителен доказ за решеноста на Министерството да истрае во својата визија за институција...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...
- Advertisement -spot_img