омикрон

СЗО бара поради Омикрон да се преиспитаат мерките

Светската здравствена организација (СЗО) порача дека државите треба да ги преиспитаат своите мерки за одговор на Ковид-19 и да ги забрзаат програмите за вакцинација за да се справат со сојот Омикрон, иако е рано да се каже колку постоечките...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...
- Advertisement -spot_img