August 18, 2022, 11:19 pm

општински организации

СЕДУМ ОПШТИНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ НА СДСМ СЕ КРЕВААТ НА НЕПОСЛУШНОСТ И МУ ПОРАЧУВААТ НА ЗАЕВ: Откажи се од платформата или следува колективна непослушност“

7 општински организации на СДСМ од Источна Македонија се креваат на непослушност против раководството на СДСМ и Зоран Заев. Порталот Журнал.нет објави дека до нив пристигнало писмо чија што веродостојност се уште не е поткрепена, но од она што може да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img