December 8, 2022, 7:05 am

Орце Ѓоргиевски

(Видео) Николоски: Кисела Вода на 17-ти октомври ќе слави победа, Ѓеоргиевски е чесен и работлив и ќе работи за доброто на сите

Навистина сум среќен што има позитивна енергија и позитивни вибрации на секаде низ Македонија. После 17 и 31 октомври Скопје ќе биде повторно вмровски град, рече Александар Николоски потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во тек на трибина во општина Кисела Вода. Тој...

(Видео) Ѓоргиевски со документи: Кој стои позади градежната мaфија која ја ypнисува Кисела Вода?

Орце Ѓорѓиевски, координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во општина Кисела Вода на состанокот на Советот на општина Кисела Вода, посочи дека има индиции за кривично дело. Имено, уште пред донесувањето на деталниот урбанистички план, едно лице било условувано...

Ѓоргиевски до Темелковски: Сите знаеме кој е магарето, кажете кои се коњот и жабата што ги спомнувате?

Орце Ѓоргиевски, Член на Извршниот Комитет на ВМРО - ДПМНЕ, на фејсбук го коментираше однесувањето градоначалникот на општина Кисела Вода, Филип Темелковски, кој наместо ја да одржи вонредната седница за запирање и ревидирање на сите отпочнати градби во споменатите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img