осомничено лице

Приведено лице од Скопје осомничено за повеќе кражби

На 15.11.2021 во 17.30 часот на ул.„Иван Аговски" во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода К.Е.(37) од Скопје. За него бил распишана потерница од Полициската станица Гази Баба, поради сомнение дека...

Внук осомничен за убиство на сопствената баба

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишен скопјанец, кој е осомничен дека сторил кривично дело – Убиство според член 123 став 2 точка 2 од Кривичниот законик. На 6 ноември, во семејниот...

Cкoпjaнeц ocoмничeн зa пoвeќe paзбojништвa вo aптeки

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 34-годишен скопјанец за кого постои сомнение дека сторил шест кривични дела – Разбојништво од член 237 став 4 во врска со став 1 од Кривичниот законик, како и еден...

Скопјанец ocoмничeн за нeлeгaлнo пoceдyвaњe нa дpoгa

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 30-годишен скопјанец осомничен за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик. На...

(Видео) Зa мaлкy ќe ocтaнeшe бeз глaвa: Туpcкатa пoлициja cпacyва oд линч ocoмничeн зa пoдмeтнyвaњe нa пoжap вo Анталија

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган објави дека е уапсен осомничен за палење шуми на југозапад од земјата. Тој не го откри името или мотивите на осомничениот, но рече дека се сомнева дека лицето е поврзано со пожарот кај градот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img