оштетени куќи

(Фото+Видео) Тopнaдo пpeдизвикa хaoc вo пpeдгpaдиe нa Чикaгo – oштeтeни нaд 100 кyќи, дeceтици лицa зaвpшиja вo бoлницa

Торнадо погоди густо предградие на Чикаго, оштетувајќи повеќе од 100 куќи, соборувајќи дрвја, и предизвика оштетувања на електричната мрежа, соопштија властите. Десетина лица се повредени во торнадото што започна во неделата пред полноќ. Најмалку осум лица се хоспитализирани во Напервил со...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img