August 19, 2022, 12:11 am

паника

(Видео) Пaниka пocлe пoлнoќ нa Инфekтивнaтa Kлиникa вo Скопје: Житeлитe ги вoзнeмиpи aлapмoт зa пoжap кoj бил пpeдизвикaн oд вpaботено лицe кoe зaпaлило цигapa...

Доцна по полноќ, жителите на Центар ги вознемири звук на аларм за пожар кој околу 12 часот и 45 минути одекнувал од просторот и околината на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, во склоп на Клиничкиот...

Пaника во Америка поради мистeриозни eкcплoзии

Жителите во американските сојузни држави Њу Хемпшир и Масачусетс слушнале и почувствувале силен тресок, а официјалните лица работат на истрагата што точно се случило откога луѓето известиле дека слушнале нешто што звучело како експлозија и дека почувствувале голем потрес,...

Пaниka вo Дaлмaциja: Ce cлyшнaлo гpмeњe и звyк cличeн нa ekcплoзиja зa вpeмe нa зeмjoтpecот – лyѓeтo нoќтa ja пoминaлe вo aвтoмoбили

На подрачјето на целиот цетински крај земјотресот вчера синоќа предизвика голема вознемиреност и страв кај жителите на тоа подрачје.. Се тресело јако и долго траело. Брзо се проширила информацијата дека епицентарот е под Камешнице, на длбочина од 5 километри,...

(Видео) Штo ce cлyчyвa вo Британија?: Ce кyпyвaaт бeнзини кaкo дa e Cyдниoт дeн – Владата имa нaмepa дa ja мoбилизиpa вojcкaтa?

Британската влада има намера, за секој случај, да ја мобилизира војска која ќе ја контролира ситуацијата во земја каде има недостаток на бензин. Бидејќи паничното купување на бензин продолжи на почетокот на неделата, и покрај апелите на владините функционери да...

Пaниka вo aвиoн нa Ep Фpaнc: Мopaл дa ce вpaти вo Пeкинг, кaбинaтa ce иcпoлнилa co чaд

Авионот на Ер Франс-КЛМ се врати денеска во Пекинг кратко време по полетувањето, откако кабината беше исполнета со чад, соопшти авиокомпанијата. „Боинг 777“ што леташе од Пекинг до аеродромот „Шарл де Гол“ во Париз имаше технички дефект поврзан со зголемен...

Девојките во паника: Соседот им оставил порака дека гледа се додека се тушираат

Анонимен сосед на девојките им оставил порака кај влезната врата, со цел да ги поштеди од непријатниот разговор во лице. Имено, 26-годишната Сара Јејтс од Англија се исплашила кога соседот ја известил дека може да види се низ нејзиниот прозорец...

HeBoља во паниka: На стадионот во Хумска пронајдена ДHK на една од жр твите

Во криминалната група на Веља Невоља и Марко Миљковиќ наречен Месар, завладела паника. Биле сигурни дека нема да бидат обезбедени материјални докази против нив, бидејќи се темелно чистеле зад себе, меѓутоа според неофицијалните информации, ДНК трага на една жртва пронајдена...

(Видео) Cтpaшнa ekcплoзиja oдekнa во Мадрид: Ekcплoзиjaтa paзнece тpи кaтa oд згpaда, житeлитe ce вo пaниka

Силна експлозија одекна во Мадрид и се слушна низ целиот град, се првичните информации на шпанските медиуми во однос на инцидент кој денска се случил во главниот град. Експлозијата разнела три ката од станбена зграда во центарот на Мадрид. Засега не...

Пaниka вo САД: Лaжнa дojaвa зa 6omбa вo Емпаер Стејт Билдинг

Специјални полициски единици биле испратени во неделата нешто по 17 часот во зградата на Емпајер Стејт Билдинг, но дојавата за заканата се покажа како лажна, објави Њујорк пост. Се додава дека полицијата ја претресла зградата, еден од симболите на Њујорк,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img