August 18, 2022, 9:01 am

партизанска

КОНЕЧНО: Поставени столпчиња – Нема веќе паркирање пред фурната Силбо

Заради зголемување на безбедноста и регулирање на сообраќајот, Општина Центар денес постави заштитни столпчиња кај фурната „Силбо“ спроти Универзална сала во Скопје. Поставени се 47 столпчиња на средина на улицата Костурски херои, на потегот од раскрсницата со улицата...

Ограбена аптека на Партизанска

Пари од касата одзело лице кое синоќа упаднало во аптека на булеварот Партизански Одреди. Како што информираат од полицијата, крадецот се заканувал и употребил сила кон фармацевтката која била на смена. Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img