September 29, 2022, 9:07 pm

петиција

Непроспиени ноќи поради црковните ѕвона: Французин со петиција за камбаните кои удираат 564 пати преку ден и 160 пати ноќе

Непроспиени ноќи поради честото ѕвонење на црковните sвона во малиот француски град Шејрат, го натерале еден жител да тргне во јавна битка во обид да ги замолчи во текот на ноќта, пишува германската новинска агенција Dpa. „Ѕвонат 564 пати во...

Додека Безос ce cпpeмa зa лeт вo вceлeнaтa, 14.000 лyѓe мy пopaчyвaaт дa нe ce вpaќa нaзaд

Повеќе од 14.000 луѓе потпишале петиција поврзана со основачот на „Amazon“, Џеф Безос. Во пресрет на лансирањето на неговата ракета „New Shepard“ која ќе го одведе најбогатиот човек на светот и неговиот брат до суборбиталниот простор во јули, на интернет...

Да го спacиме Преспанското Езеро: Петиција за спроведување итни мерки за cпас на Преспанското Езеро

Повеќе граѓански здруженија, асоцијации, друштва, активисти на еколошки движења денеска покренаа петиција за спас на Преспанското Езеро, со упатени конретни барања до Владата на Република Македонија. Во петицијата отворена за поддршка на сите граѓани што се заинтересирани за судбината на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img