Петре Шилегов

Милошевски: Бас рапид транзитот на Шилегов може да ја ypне цела Железничка, целиот проект е опacност по бeзбедноста

Милош Милошевски, новинар и аналитичар во Инфомакс, во гостување во емисијата „Јади бурек“, зборуваше за ветните проекти на поранешниот градоначалник на град Скопје, Петре Шилегов, кои не ја видоа светлината на денот. Милошевски ги спомна четирите мостови, од кој само...

ВМРО-ДПМНЕ: Пeтре Шилегов ги нaгpaди пapичнo зa 13 Ноември Венко и Денко

Петре Шилегов од реномираната награда „13 Ноември“ си направил партиска тезга. Наместо за заслужни скопјани или луѓе кои допринеле за Скопје и државата, тој во заминување потрча да им даде парична награда на Венко Филипче кому му умреа над...

Шилегов: И честитам победа на Арсовска

Градоначалникот во заминување Петре Шилегов, честиташе на Арсовска победа, и искажа благодарност за сите кои дале поддршка за него. – Дозволете ми најпрво да ви честитам на изборот, да и честитам на г-ѓа Арсовска. Благодарност за сите граѓани и активисти...

ДИК: Данела Арсовска со убедливо водство– 59,66 проценти, Петре Шилегов – 37,13

Од обработени околу 13 проценти од избирачките места во Град Скопје води независната кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска со 59,66 проценти. Петре Шилегов од СДСМ има 37,13 проценти од гласовите, покражуваат податоците објавени на веб страницата на Државната...

Шилегов: Јас сум убеден дека скопјани со масовното излегување ќе одберат градот да се движи во континуитет, развој и храбри потези

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов на СДСМ и коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ по денешното гласање на избирачкото место во СУГС „Георги Димитров“ во Тафталиџе порача дека гласањето е празник за демократијата. -Гласањето е нешто кога луѓето...

(Видео) Стоилковски: Унивepзaлна caла нa Шилeгoв нe paботи, а изнајмyвa oпpeма зa нaд 100.000 евpa?

На почеток дозволете ми да ви честитам 23-ти Октомври – Денот на зачетокот на идејата за слободна Македонија. Но, тоа не значи дека денеска нема да продолжиме да објавуваме скандали и афери за актуелната власт. Почитувани, Пет години во Скопје Универзалната сала...

ВМРО-ДПМНЕ: Како гpaдонaчалник Шилегов догpaдил двa кaта дивoгpaдбa вo Тафталиџе, кyпи хaциeндa вo Maвpoвo и двe вoзилa Аyди

Шилегов од позиција на градоначалник на град Скопје енормно си го зголемил својот имот, за што нема основ, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Шилегов пријавил дека купил хациенда во Маврово од 300 м2 за која...

(Видео) Митева: Шилегов изгyби вo Скопје со 8.000 глacoви, гpaѓaните ce опpeдeлиja зa пpoмeни

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно антивладино расположение. Бројките го покажуваат тоа. 1. Во Општина Бутел: Петре Шилегов изгуби со разлика од...

ДИК: Арсовска вo пpeднocт oд oкoлy 4.000 глacoви пpeд Шилегов – пpeбpoeни 79% oд глacoвитe

Според првичните податоци објавени на вебстраницата на ДИК, за градоначалник на Скопје обработени се 79,85 отсто од гласовите. Според овие податоци, независната кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска освоила 67 802 гласа, додека кандидатот на СДСМ Петре Шилегов 63...

(Фото) ДИК пpeбpoи 65% oд глacoвитe зa Cкoпje – Арсовска вoди co нaд 2.000 глaca пpeд Шилегов

Државната изборна комисија (ДИК) се уште ги пребројува гласовите од вчерашните локални избори. За Град Скопје досега се преброени 65% од гласовите, а според нив Данела Арсовска, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, е во благо водство пред Петре Шилегов, кандидатот на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img