August 18, 2022, 11:38 pm

петро порошенко

Поранешниот претседател на Украина, Порошенко, ocoмничeн за пpeдавство на земјата

Поранешниот претседател на Украина Петро Порошенко е осомничен за предавство на државата и давање помош на терористички организации во случај на испорака на јаглен од територијата на Донбас која не е контролирана од Киев, изјави шефот на штабот на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img