October 1, 2022, 8:28 am

пешак

Со возило удрил во 33-годишен пешак во Прилеп и избегал…

На 11.12.2021 во времето од 14.30 часот до 17.30 часот во Прилеп на крстосницата од ул.Петар Ацев и ул.Партизанска извршен е увид поради случена сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило „фолксваген голф“, кое по несреќата напуштило лице место,...

Товарно возило удри пешак во Битола

Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се слулила вчера напладне на крстосница од ул.„Арон Ароести“ и ул.„8 Септември“ во Битола. ОД МВР информираат дека товарно возило „пежо експерт“, со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Т.(35) од Битола удрило...

Пешак од Крива Паланка тешко повреден

На 06.12.2021 во 16:00 часот во ОВР Крива Паланка било пријавено дека на ул.„Илинденска“ во Крива Паланка, патничко возило „фолксваген голф“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од С.С.(44)  од Крива Паланка удрило во пешакот С.М.(45) од Крива Паланка. Во несреќата...

Тешко повреден млад скопјанец по удар од „Мерцедес“

На 06.12.2021 во 23.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„12. Македонска бригада“, пред крстосница со ул.„Архитект Сотир Томовски“ во Скопје, патничко  возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Д.(50) од Скопје, удрило во пешакот С.К.(23)...

Пешак тешко повреден во Скопје – ова се деталите

На 03.12.2021 во 17,30 часот било пријавено дека во Скопје, на ул.„Методија Андонов Ченто“, патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од В.А.(24) удрило во пешакот А.Д.(39), двајцата од с.Арачиново, скопско. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни...

Пешак тешко повреден на „Првомајска“ во Кисела Вода

На 25.11.2021 во 17.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“, патничко возило „цитроен“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Скопје, удрило во пешакот Ѓ.Ѓ.(68) од Скопје. -Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил...

Пешак тешко повреден во сообраќајна незгода во Прилеп

На 18.11.2021 во 13.00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на 16.11.2021 во 16.45 часот на пешачки премин на бул.„Гоце Делчев" во Прилеп, патничко возило „бмв", со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Ч.(71) од Прилеп, удрило во...

Сообраќајна незгода во Скопје: Возрасна жена прегазена на „Партизанска“

На 18.11.2021 во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански одреди", патничко возило „бмв", со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Н.(56) од Скопје, удрило во пешакот Ј.Д.(64) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се...

Тешко повреден пешак во Тетово

На 14.11.2021 во 05:45 часот на крстосница во Горна чаршија во Тетово, патничко  возило „фиат пунто“, со пробиштипски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.И.(25) од Тетово, удрило во пешакот М.И.(79). Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во...

Maлолетник со мопед пpeгазил 79 годишен пeшак во Битола

На 11.11.2021 во 19.18 часот на ул.„Тошо Даскало" во Битола мопед „априлија", со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник, удрил во пешак Л.П.(79) од Битола. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола. Увидот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img