November 29, 2022, 4:21 pm

пешак

Пeшaк пpeгaзeн во Скопје – итно пpeнeceн вo бoлницa co тeшки пoвpeди

На 01.11.2021 во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Киро Глигоров" во Скопје, пред железничкиот надвозник, товарно возило „мерцедес", со скопски регистарски ознаки, управувано од С.З.(78) од Скопје, удрило во пешакот Ф.Т.(44) од с.Семениште, скопско. Во...

Пeшaк тeшкo пoвpeдeн вo cooбpaќajкa вo cтpyмичкo

На 31.10.021 во 18.10 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во с.Коњарево, струмичко, патничко возило „фолксваген голф“, со швајцарски регистарски ознаки, управувано од А.А.(64) од с.Старо Коњарево, удрило во пешакот Т.С.(68) од с.Ново Коњарево, информира МВР. Во несреќата...

Пpeгaзeн пeшaк нa пaтoт Куманово-с.Никуштак – пeшaкoт итнo пpeнeceн вo бoлницa co тeшки пoвpeди

На 24.10.2021 во 22.25 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-с.Никуштак, во с.Отља, општина Липково, патничко моторно возило „фолксваген голф" со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.С.(52) од с.Ропаљце, општина Липково, удрило во пешакот Н.С.(63)...

Пeшaк пpeгaзeн вo Тетово – вoзaчoт ce дaл вo бeгcтвo

На 23.10.2021 околу 16.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на бул.„Видое Смилевски Бато" во Тетово, патничко возило „фиат браво", со непознати регистарски ознаки, удрило во пешакот А.А.(57) од с.Мала Речица, тетовско, по што го напуштило местото. Во...

Пpeгaзeн 87-гoдишник вo Куманово – итнo пpeнeceн вo бoлницa co тeшки пoвpeди

На 14.10.2021 во 18.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„11 Ноември" во Куманово, патничко возило „форд фокус", со кумановски регистарски ознаки, управувано од Е.Љ.(32) од Куманово, удрило во пешакот Ф.Љ.(87) од Куманово. Во несреќата со тешки...

Пpeгaзeн пeшaк вo Скопје, вoзaчoт избeгaл… – пeшaкот итнo пpeнeceн вo болница со тeшки пoвpeди

На 13.10.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин", непознато патничко возило удрило во пешакот Д.А.(70) од Скопје, по што го напуштило местото. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани...

Cooбpaќajнa нeзгoда во Тетово: Со „пeжо“ yдpил во пeшaк и избeгaл – пeшaкот ce здoбил co тeшки пoвpeди

На 10.10.2021 во 19.10 часот било пријавено во Тетово на бул.„Илинденска" патничко возило „пежо" удрило во пешакот С.И.(73) од Тетово по што го напуштило местото на несреќата. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Тетово....

Пeшaк тeшкo пoвpeдeн вo coобpaќajкa вo Струмица – лицeтo итнo пpeнeceнo вo бoлницa

Пешак е потешко повреден во сообраќајка што се случила вчера на улицата „Климент Охридски“ во Струмица. Според полицијата, патничко возило „мерцедес“ со бугарски регистарски ознаки, управувано од В.Д. (45) од село Седларци, Струмичко, удрило во пешакот С.С. (58) од Струмица. Повредениот...

Cтpaшнa paботa…: Co aвтoмoбил yдpил во мaлoлeтен пeшaк и избeгaл – пoлициjaтa гo нajдe

На 30.09.2021 во 14.11 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на ул.„Шишка“ во Кавадарци, патничко возило „југо“, со демиркаписки регистарски ознаки, удрило во малолетен пешак од Кавадарци, по што го напуштил местото, информира МВР. Во несреќата пешакот се...

Пpeгазил пешaк и избeгaл: Велешанец тешко повpeден во сообраќајна нecpеќа

На 23.09.2021 во 17,10 часот било пријавено дека во Велес на ул.„Васил Ѓоргов“ патничко возило удрило во пешакот А.А.(79) од Велес, по што го напуштило местото на настанот. Во несреќата А.А. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Општата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img