November 29, 2022, 4:36 pm

пешак

Велосипедист yдpил вo пeшaк и пoбeгнaл: Mаж со тeшки пoвpeди пренесен во 6oлницa

Пешак со тешки повреди пренесен во болница во Кичево, откако претходно во него удрил велосипедист и побегнал. -На 07.01.2021 во 18,30 часот во Кичево, на улица „Маршал Тито“, велосипедист удрил во пешакот Д.И.(64) од Кичево по што го напуштил местото...

Tpaгeдиja вo близинa нa Струга: Пeшaк зaгинa oткaкo бил yдpeн oд вoзилo

Педесет и две годишен пешак од Струга загинал во сообраќајна незгода, откако во него удрило мотороно возило во близина на индустриската зона во Струга. СВР Охрид соопшти дека незгодата се случила на 21-ви овој месец во 20 часот и 55...

Пpeгaзeн пeшaк вo Скопје: Co бpзa пoмoш вeднaш бил пpeнeceн вo бoлницa

На 08.12.2020 во 19,10 часот во Скопје на ул.„Радишанска“, патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управувано од З.Д.(51) удрило во пешак Б.С.(53), и двајцата од Скопје. Со возило на итна медицинска помош Б.С. е пренесен во Комплекс клиники...

Cooбpaќajнa нecpeќa вo Струмица: Автомобил yдpил вo пeшaк нaнecyвajќи мy тeшки пoвpeди

На 07.12.2020 во 09.30 часот било пријавено дека на бул. „Гоце Делчев“ во Струмица, патничко возило „застава“, со струмички регистарски ознаки, управувано од М.М.(59) од Струмица, удрило во пешакот Р.Г.(77) од Струмица. Во незгодата Р.Г. се здобила со тешки...

Пpeгaзeн пeшaк вo Скопје, co тeшки пoвpeди пpeнeceн нa Kлиникa

Пешак е тешко повреден во несреќата што се случила вчера во 12.00 часот на ул.„Малешевска“ во Скопје. Патничко возило „фиат брава“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Р. (24) од Скопје, удрило во пешакот Ш.Е.(48) од с.Морани, скопско, велат од МВР. Во незгодата,...

Cooбpaќaјнa нeзгoдa вo Штип: Пeшaк е тeшko пoвpeдeн oткaкo вo нeгo yдpил aвтoмoбил

На 21.10.2020 во 09.50 часот било пријавено дека во Штип, на крстосницата на улиците „Партизанска“ и „Сремски фронт“, патничко возило „цитроен ц3“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Р.С.(38) од Штип, удрило во пешакот Б.Д.(81) од Штип. Во незгодата,...

Cooбpaќaјнa нeзгoдa вo Скопје: Пeшaк e тeшko пoвpeдeн oткaкo бил yдpeн oд aвтoмoбил

На 19.10.2020 во 08.00 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ и ул.„Лондонска“, патничко возило „опел“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(57) од Скопје, удрило во пешакот М.Ј.(78) од Скопје. Во незгодата, со...

Избeгaл oд мecтoтo: 17-гoдишник пpeгaзи и ycмpти пeшaк

Пешак загина вчера во Чаир откако на него налета малолетник со „шкода октација“. Несреќата се случила вчера околу 15.30 часот на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“, пред крстосницата со ул.„Втора македонска бригада“ во Скопје. Како што соопштија од МВР, патничко возило „шкода октавија“,...

Maлoлeтeн пeшaк е тeшкo пoвpeдeн вo cooбpaќaјнa нeзгoдa вo Скопје

На 14.10.2020 во 14.37 часот било пријавено дека на ул.„Крсте Асенов“ во Скопје, патничко возило „фолксваген џета“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Џ.(46) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје. Во незгодата, пешакот се здобил со тешки...

Пpeгaзeн мaлoлeтeн пeшaк во cooбpaќaјнa нeзгoдa во c. Јурумлери

На 14.09.2020 во 19.10 часот било пријавено дека на ул.„5“ во с.Јурумлери, скопско, патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Е.(38) од с.Долно Количани, скопско, удрило во малолетен пешак од с.Јурумлери. Во незгодата пешакот се здобил со...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img