пиротехника

3aпленети околу 5000 парчиња пиротехника на плоштадот во Тетово

Тетовски полицајци денеска на градскиот плоштад приведоа 25 годишник кај кого се најдени 5000 парчиња пиротехника, поради сомнение за нелегална трговија. -Во 16.30 часот од страна на полициски службеници од Тетово при преземање мерки по план за откривање на лица...

Запленети 30 000 пaрчиња пиpoтехнички средства на Бит пазар, уапceни две лица

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје вечерва (30.12.2020) на подрачје на Бит пазар на ул. 192 запленија над 30.000 парчиња пиротехнички средства,а во врска со...

Приведени тетовци за пиротехника

Двајца тетовци се приведени денеска откако полицајци кај нив нашле околу 300 парчиња пиротехнички средства. Приведените се откриени околу 14.30 часот. -Полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода Р.Ш.(46) и Б.А.(20), двајцата од Тетово, затоа што биле затекнати...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...
- Advertisement -spot_img