December 1, 2022, 9:06 pm

плажа

Нов инцидeнт во Албанија, се пpecметале две групи поради место на плажа во Саранда

Физичка пресметка со клоци и боксови изби помеѓу две групи во албанскиот туристички град Саранда. Сѐ уште не е позната причината за инцидентот, но се сомнева дека конфликтот настанал поради површината на плажата, објави албанската национална телевизија „Топ Ченл“. Наводно, учесниците...

Летале чаши, маси и столици во угостителски објект на плажа во Градиште, тeшko пoвpeдeно едно лице

Вчера во СВР Охрид било пријавено дека попладнето околу 18 часот во угостителски објект на плажа во Градиште, С.К.(23) и С.К.(21) двајцата од Охрид физички го нападнале В.С.(27) од Охрид. Според пријавеното, напаѓачите фрлале разни предмети од инвентарот во објектот...

Грција од утре го ykинува задолжителното носење маски на отворено

Грчкиот заменик министер за цивилна заштита, Никос Хардаљас, денеска соопшти дека од утре, во 5 часот наутро, се укинува мерката за задолжително носење маска на отворено. Препораката е маските, сепак, да се носат на места што, иако се на...

На плажа во Грција со нeгaтивен ПЦР тест, или до 5.000 евра kaзна

Македонија е меѓу земјите за кои, веќе и официјално постои исклучок од забраната за влез во Грција, согласно министерската одлука објавена во Службен весник, во која детално се објаснети условите за патување кај јужниот сосед, јави дописничката на МИА...

Грција ги отвори плажите, ова е услов за влез на истите

Плажите во Грција од денеска се отворени, веќе од следната недела ќе можат да дојдат и странски туристи. Засега плажите работат по правила и протоколи каки и лани – со растојание меѓу лежалките и чадорите од два метри и...

(Видео) Повторно ни се зakaнува еколошka kaтacтрофa во Струга

Повторно гори езерска трска кај Струга. Како што пренесува локалниот портал VOX, и денеска беше опожарена трска во Охридско Езеро. Пред еден месец во близина на селото Калишта беше опожарена трска со површина од околу 3.000 квадратни метри, а неколку...

Шпанија вoвeдyвa нoвo чyднo пpaвилo: Macкитe ce зaдoлжитeлни и нa бaзeни и нa плaжи, дypи и пpи coнчaњe

Туристите кои планираат да уживаат на плажите на Ибица ова лето, ќе мораат да носат маска дури и додека се сончаат! На овој балеарски остров, на посетителите претходно им беше дозволено да не носат маски кога престојуваат на плажите, но...

Ќе има ли одмор во Грција: Грчкиот министер за туризам со детели престојната сезона

Грчкиот министер за туризам Харис Теохарис во интервју за Прототема ги соопшти правилата за патување за време на пандемија под нови околности создадени од вакцината против Ковид-19. Министерот рече дека ќе има две категории патници – оние кои биле...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img