плунка

Во Грција пристигна брз тест со примерок од плунка за ковид-19

Грција веќе нуди нова можност за дијагностицирање на Ковид-19 преку брз тест со примерок од плунка. Покрај тоа што се брзи, овие тестови се поевтини и полесни за изведување, јавуваат медиумите во Грција. Овие тестови даваат непосредни резултати и може да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img