повредени лица

Четири лица повредени при судир на автомобил и запрежно возило

Четири лица, од кои едно потешко, се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 10.50 часот. На регионалниот пат Велес – исклучок за с.Мамутчево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со светиниколски регистарски ознаки, управуван...

Две лица повредени во сообраќајка на патот Куманово-Свети Николе

На 15.12.2021 во 13.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, во атар на с.Габреш, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд галакси“, со штипски регистарски ознаки, управувано од К.К.(57) од Свети Николе...

Двајца охриѓани се судриле со велосипеди – еден тешко повреден

На 15.12.2021 во 10.50 часот, на улицата „7 ноември“ во Охрид, случена е сообраќајна несреќа помеѓу два велосипеди управувани од Р.М.(49) и В.К.(66), двајцата од Охрид, информира СВР Охрид. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил В.К. констатирани во...

Сообраќајка на патот Кратово-Пробиштип: Тешко повредени малолетничка и 25-годишна девојка

На 14.12.2021 во 19.30 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека на регионалниот пат Кратово-Пробиштип, во атар на с.Кундино, патничко моторно возило „опел астра“ со пробиштипски регистарски ознаки, управувано од Р.П.(30) од Пробиштип, излетало од патот. -Во несреќата со...

Момче и сопатник повредени во сообраќајка – со автомобил излетале од „Првомајска“

На 12.12.2021 во 06.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека крстосницата од бул.„Борис Трајковски“ и ул.„Саса-2“, патничко возило „шевролет спарк“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.А.(19) од Скопје, излетало надвор од коловозот. -Во несреќата со тешки телесни повреди...

Детали за сообраќајката во Дебар во која повредени се седум лица

Седум лица, меѓу кои две малолетни деца, се повредени во сообраќајната несреќа која вчера во 14 часот се случи на ул.„Вељко Влаховиќ“ во Дебар. Од полицијата денеска информираа дека сообраќајната несреќа се случила помеѓу патничко возило „киа соренто“, управувано од...

Двајца велосипедисти прегазени во Тетово, возачот на автомобилот тешко повреден

На 08.12.2021 во 23.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на кружниот тек од бул.„Видое Смилески Бато“ со ул.„Браќа Миладинови“ во Тетово, патничко возило „мерцедес“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Б.И.(48) од Тетово, удрило во два велосипеда...

Сообраќајка во Штип: Тешко повреден мотоциклист и неговиот малолетен сопатник

На 04.12.2021 во 11.30 часот било пријавено дека во Штип, на крстосницата од ул.„Борис Крајгер“ и ул.„Џемал Бјејдиќ“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген венто“, управувано од С.М.(71) од Штип и мотоцикл „кавасаки“, без регистарски ознаки, управуван...

Тешка сообраќајка на патот Битола-Ресен: Повреден малолетник и уште 4 лица…

Вчера во 13.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Ресен, кај „Сопотски ливади“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „цитроен“, со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Ј.(57) од Битола и трактор „ИМТ 539“, без регистарски ознаки, со...

Две лица повредени во тешка сообраќајка кај автокампот „Андон Дуков“

На 28.11.2021 во 14.50 часот на регионалниот пат помеѓу с.Подмолје и влез за автокампот „Андон Дуков“, патничко возило „ландровер“, со охридски регистарски ознаки, управувано од К.Т.(76) од Струга излетало надвор од коловозот. -Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img