повредени лица

Хаос во Атланта: Маж пукал на аеродром, повредени три лица

Патник кој синоќа чекал да го помине контролниот пункт на главната безбедносна точка на аеродромот во Атланта посегнал по огнено оружје од торбата, а потоа пукал, што предизвикало хаос меѓу патниците и привремен прекин на летовите. Мажот, кој подоцна беше...

(Видео) Вистинска војна на улиците во Ротердам: Застрелани најмалку две лица, центарот на градот е демолиран

Холандската полиција испука предупредувачки истрели и употреби водени топови откако избувнаа немири во Ротердам поради новите корона мерки, пишува Би-Би-Си . Демонстрантите фрлаа камења и петарди и запалија полициски автомобил. Стотици демонстранти се собраа за да го покажат својот гнев поради...

Тешка сообраќајка во Скопје – две лица завршија во болница

На 19.11.2021 во 21.30 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од ул.„Ѓорче Петров“ и сервисна улица што ја поврзува со ул.„Панајот Гиновски“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, управувано од...

Детали за сообраќајката кај Крупиште: Петмина повредени, меѓу нив и малолетник…

На 16.11.2021 околу 06.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на магистрален пат Штип – Кочани, кај с.Крупиште, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо 407“, со винички регистарски ознаки, управувано од Ш.А.(42) од Виница и патничко...

Две лица повредени во сообраќајка на патот Гостивар-Кичево

На 15.11.2021 во 14.50 часот во СВР Тетово било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во близина на Новоселски гробишта, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Р.М.(61) од с.Лакавица,...

Шecт лицa пoвpeдени во coобраќajка на патот Куманово-Скопје

На 30.10.2021 во 18.40 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Скопје, на место викано „Голубова куќа“, атар на с.Љубодраг, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „ауди“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Р.И.(50)...

(Видео) Тepopиcтички нaпaд вo Jeмен: Hajмaлкy ocyм лицa зaгинaa, 11 ce пoвpeдeни

Најмалку осум лица загинаа, а 11 се повредени во терористичкиот напад во градот Аден, на југот на Јемен, соопштија властите на таа земја. Експлозијата, како што наведоа, се случила во близина на безбедносниот контролен пункт, кој се наоѓа пред меѓународниот...

Cooбpaќajкa вo Битола: Ce cyдpиja aвтoмoбил и мoпeд – двajцa мaлoлeтници зaвpшиja вo бoлницa

На 24.10.2021 во 19.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Широка" и ул.„Смилево" во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген поло" со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Р.(42) од Битола и мопед...

(Видео) Tpaгeдиja вo Кина..: Избyвнa eкcплoзиja нa yнивepзитeт, двe лицa ги зaгyбиja живoтитe, нajмaлкy дeвeт ce пoвpeдeни

Две лица загинаа, а најмалку уште девет се повредени во експлозија на еден универзитет во источна Кина, јавија денеска кинеските државни медиуми. Експлозијата се случила во неделата попладне на Универзитетот за аеронаутика и астронаутика во Нанџинг, пренесе АП. Надлежните истражуваат...

Tpaгичнa coобpaќајнa нecpeќa на автопатот Тетово-Скопје: Едно лицe го зaгyби живoтoт, тpи зaвpшиja вo болница

На 23.10.2021 во 17.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Тетово-Скопје, во близина на с.Ласкарци, општина Сарај, патничко возило „јагуар" со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Н.И.(49) од с.Чегране, гостиварско, излетало од коловозот. На местото на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img