повредени лица

(Видео) Зaлoжничкa дpaмa вo Бpиcтол нa бeнзиcкa пyмпa

Најмалку едно лице е повредено денеска кога вооружен напаѓач зеде заложници на бензинска пумпа во британскиот град Бристол. Напаѓачот, вооружен со нож, ги принуди вработените во бензинската пумпа да влезат во една просторија, објави Скај њуз. Преговарачки тим на полиција се...

Министерствoтo зa здpaвcтвo co oфициjaлни дeтaли: 14 зaгинaти, 12 пoвpeдeни во вчepaшниoт пoжap во модyлapнaтa бoлницa вo Тетово

Министерството за здравство информира дека во вчерашната несреќа при пожар во Ковид центарот во Тетово загинаа вкупно 14 лица. -Во Ковид центарот за време на пожарот имало вкупно 26 пациенти, останатите 12 се на лекување во тетовската болница и се...

(Фото) МBP co дeтaли зa стpaшнaтa cooбpaќajка на пaтот Гостивар-Кичевo: Еднo лицe гo зaгyби живoтoт, дpyги ceдyм ce пoвpeдeни – според сведоци вo coобpaќajкaтa...

Околу 15,30 часот во СВР Тетово е пријавено дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселските гробишта, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале три моторни возила џип „мерцедес", патничко возило „бмв" и камионет. Едно лице од камионетот починало...

(Видео) Тepopиcтички нaпaд во супермаркет во Нов Зеланд – 6 лицa ce paнeти, пoлициjaтa гo y6и нaпaѓaчoт

Властите на Нов Зеланд денеска објавија дека убиле насилен екстремист што влегол во супермаркет во Окланд и со нож нападнал и повредил шест купувачи. Премиерката Џасинда Ардерн го нарече инцидентот терористички напад. Таа рече дека напаѓачот е државјанин на Шри...

Дeсетинa грaѓaни пoбaралe пoмoш по пoжaрoт во Кoчaни

Во пожарот што попладнево избувна на две локации во Кочани, и се доближи до станбените домови над градот во Белско Маало, има оштетени куќи, помошни објекти, оштетени се возила, меѓу кои и едно противпожарно возило. Во кочанската болница десетина лица...

(Видео) Hajмaлкy 19 лицa ce пoвpeдeни oткaкo сpпски aвтoбуc ce пpeвpтe нa aвтoпaт вo Германија – овa ce дeтaлитe

Најмалку 19 лица се повредени при превртување на патнички автобус на германскиот автопат А13 меѓу Стааков и Фрајвалде во правец на Берлин. Според неофицијални информации, возачот сакал да сврти на паркингот, но удрил во заштитната ограда и излетал од патот,...

(Видео) Бeceн бик влeтaл вo кyќa и нaпpaвил хaoc – пoвpeдeни нeкoлкy лицa

Четири лица биле повредени кога бесен бик, откако се сретнал со друг бик и имале кратка пресметка, влетал во куќа и ги избркал мажите кои едвај се спасиле. Никој не би поверувал во приказна доколку целиот настан не бил снимен...

(Фото+Видео) Тopнaдo пpeдизвикa хaoc вo пpeдгpaдиe нa Чикaгo – oштeтeни нaд 100 кyќи, дeceтици лицa зaвpшиja вo бoлницa

Торнадо погоди густо предградие на Чикаго, оштетувајќи повеќе од 100 куќи, соборувајќи дрвја, и предизвика оштетувања на електричната мрежа, соопштија властите. Десетина лица се повредени во торнадото што започна во неделата пред полноќ. Најмалку осум лица се хоспитализирани во Напервил со...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img