February 25, 2024, 3:00 pm

позитивен

Макeдонец по третпат се зaрaзил со Кoвид-19 – 522 лицa по двa пaти од кои пeт пoчинaлe…

Од почетокот на коронакризата во земјава, едно лице по третпат се заразило од ковид-19, а вкупно се регистрирани 522 реинфекции, заклучно со 19 септември, стои во неделната анализа на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Од пријавените случаи на реинфекција,...

Боки 13 позитивeн на корoнaвируc

Бојан Јовановски е позитивен на Ковид-19 дознава „Република“. Тој пред неколку дена се пожалил на нарушена здравствена состојба и веднаш му бил направен тест кој излегол позитивен. Покрај Јовановски позитивен е и неговиот цимер. Заради специфичната ситуација и двајцата се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img