December 6, 2022, 12:53 pm

позитивна

Ѕвeздата од сeријата „Радио Милева“ пoзитивнa на кoрoнaвирyс

Една од најомилените српски актерки, шеесет и тригодишната Олга Одановиќ, е заразена со корона вирусот. Според информациите, ѕвездата од серијата „Радио Милева“ има пневмонија. Охрабрувачки факт е дека Олга не е хоспитализирана, туку е во домашна изолација. „Имам коронавирус и воспаление...

Познатата српска актерка позитивна на кoрoнавиpус

Слобода Мишаловиќ е позитивна на коронавирус, поради што снимањето на серијата „Тајните на лозата“ беше прекинато на 19 септември, пренесува „Телеграф.рс“. Наводно, снимањето било паузирана додека сите членови на тимот не биле тестирани за вирусот. Истите медиуми наведуваат дека другите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img