политика

(Видео) Арсовски: СДСМ во пакетот за 218.000 евра ќе продаде и имот на Рузвелтова кој чини над 300.000€

СДСМ сака АД Славија да ја продаде за 218.535 евра, со целиот свој имот и земјишта и сите објекти кои што вредат над 20 милиони евра. Објектот е позади мене, инаку стара Славија на Рузвелтова, вреди, само ова земјиште...

Стојаноска: Не постои член во деловникот каде што пишува дека доколку имаме оставка на Влада нема одржување на пратенички прашања

Многу сум заинтересирана на кој член ќе се повика Талат Џафери за не одржување на пленарна седница за пратенички прашања. Не постои член во деловникот каде што пишува дека доколку имаме оставка на Влада нема да се оддржат пратенички...

ВМРО-ДПМНЕ: Заради неспособноста на власта покрај струјата ќе се покачи и цената на парното

Заради неспособноста на власта покрај струјата ќе се покачи и цената на парното, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Власта ги испразни хидроакумулациите во лето и продаваше ефтима струја, за сега кога струјата руши рекорди да увезува скапа...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го води пиунот Ковачевски за рака, како до сега, така и од сега

Ковачевски е пиун и послушник на Заев и веќе тоа им е јасно на сите. Затоа го води за рака и го покажува како прваче, те во раководството на партијата, те во влада, те во странство. Очигледно Ковачевски е...

Спасеновски: Имаме нефункционално Собрание кое не овозможува функционирање во време на економска, здравствена и енергетска криза

Имаме нефункционално Собрание, а тоа произлегува како резултат на слабото, тесното парламентарно мнозинство. За да имате функционално Собрание кое ќе носи одлуки о закон треба поголемо мнозинство од 64-65 пратеници, има други настани и меѓународни активности и други обврски...

Спасеновски: Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ со убедлива победа на локалните избори го потврдија својот легитимитет, таа победа донесе оставка на Заев

Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ со убедлива победа на локалните избори го потврдија својот легитимитет, изјави во Топ Тема на Телма, универзитетскиот професор Александар Спасеновски, додавајќи дека таа победа на ВМРО-ДПМНЕ донесе оставка на Заев. Според него покрај тоа една...

Мицкоски: Петков ги проширува барањата кон земјава, а нашиот државен врв тоа го поздравува

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за емисијата Само вистина што се емитува на телевизија Канал 5 се осврна на ставовите на бугарскиот премиер Петков. Мицкоски рече дека прво, Петков деновиве во интервју за бриселски Политко, откако е...

Мицкоски: Се отвораме кон сите поединци и умни глави кои сакаат да помогнат за развој на земјата

„Ако правите анализа што најмногу ги тишти нашите сограѓани и ќе видите дека од првите пет приоритети, три се економски теми. Следните две се криминалот и корупцијата, па доаѓа образование, па доаѓа здравство. Значи тоа е едно огромно мнозинство...

Мицкоски: Ковачевски е cлеп послyшник на Заев

Од тоа што го слушам во јавноста политиките се исти што ќе ги води Ковачевски. Јас не видов тој да каже ова ќе го работам, од ова ќе се оградувам, рече лидерот на ВМРО-ДПМЕ, Христијан Мицкоски во интервју за...

Мицкоски: Реакциите на СДСМ за одлуката за Мијалков е евтин театар

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на „Само вистина“ на Канал 5 истакна дека реакциите на СДСМ за одлуката пуштањето од притвор на екс директорот на УБК, Сашо Мијалков е ништо друго освен евтин театар кој го приредуваат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img