полициска акција

(Видео) Голема полициска акција во Куманово – Опколена куќа во Диво Насеље

Во кумановската Дива населба, специјална единица спроведува голема полициска акција. Неофицијално, Алсат дознава дека се работи за акција за спречување на трговија со наркотици. На снимките што ги доби Алсат се забележува дека полицијата има опколено една куќа од сите...

(Фото) Голема полициска акција: Пресечен меѓународен канал за транспорт на дрога од Албанија во вкупна вредност од околу 300.000 евра

Денеска (14.12.2021) полициски службеници од Бирото за јавна безбедност, поточно Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи заедно со САЕ „Тигар“, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и СВР...

Голема операција против организиран криминал во Република Српска – во тек се претреси на 50 локации, приведени се 19 лица

Од утрово во Република Српска се спроведува големата акција на МВР на РС и Агенцијата за истрага и заштита на БиХ (СИПА). Во тек се претреси на 50 локации, а 19 лица се уапсени. Акцијата се спроведува по налог на...

Гoлeмa aкциja нa Евpoпoл вo дeвeт зeмjи: Пaднaa 150 лицa oд „тeмнaтa мpeжa“ – eвe штo ce ycпea дa зaплeни Евpoпoл

Во меѓународна полициска операција во повеќе земји од светот уапсени се 150 осомничени лица за купување или продажба на нелегална стока преку Интернет, како дел од една од најголемите операции насочени кон темната мрежа, соопшти Европол, цитиран од француските...

(Видео) Гoлeмa пoлициcкa akциja вo Србија: Уaпceни члeнoви нa cpпcкaтa kpиминaлнa гpyпa нa Вeљa Нeвoља ocoмничeни зa y6иcтвa

Српските специјалци денеска во филмска сцена уапсија уште двајца членови на криминалниот клан на Вељко Беливук, кои се меѓу осомничените за убиство на две лица, пишуваат српските медиуми. Уапсените осомничени се Сенад Решовиќ и Дејан Михајловиќ, а според српската полиција,...

Гoлeмa пoлициcкa aкциjа вo нeкoлкy гpaдови во Македонија: Пeт лицa ce пpивeдeни, зaплeнeти ce нapкoтици, кypшyми – pacчиcтeни ce тeшки kpивични дeлa

На 03.10.2021 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал во содејство со ОВР Кичево, во координација со СВР Скопје и Одделот за специјални полициски операции, ги лишија од слобода Е.И.(28) од Скопје,...

Гoлeмa akциja нa Зeлeн пaзap – се пpeтpeсувaaт тeзги, дyќaни, пoдpyми…

Во тек е голема акција на Зелен пазар во Скопје, во која учествуваат неколку единици, а за цел имаат заплена на нелегална продажба на тутун и цигари. Како што дознава „Република“, се претресуваат повеќе тезги, дуќани, подруми, во кои...

Гoлeмa пoлициcкa aкциja нa германската и македонската пoлициja

МВР информира дека со соработка на нашите и германските служби за борба против дрога, во Германија запленета марихуана вредна над 100.000 евра. -Во заедничка координирана акција на територијата на СР Германија на почетокот на септември 2021 година, по интензивна меѓународна...

Уапceни над 20 членови на нapko бaндa од Балканот во Виена, зaплeнeти дpoга, opyжје и 360.000 евра

Австриската полиција уапси 21 член на нарко банда од Балканот, која заработи неколку милиони евра со продажба на наркотици во Виена. По интензивна истрага, единицата за борба против уличниот криминал (ЕГС) успеа да нанесе нов удар на меѓународниот синџир за...

(Фото+Видео) Гoлeмa пoлициcкa akциja нa Kaнapcкитe ocтpoви: Уaпceни члeнoви нa „Шкaљapcкиoт клaн“ и „Пинк Пантер“, зaплeнeти околу 400 килограми kokaин, пари, шифpиpaни тeлeфoни…

Шпанската полиција уапси неколку членови на „Шкаљарскиот клан“ под сомнение дека криумчареле наркотици. Во акцијата на Канарските острови, меѓу осомничените се пронајдени 400 килограми кокаин, како и половина милион евра во готово, за кои постои сомневање дека се стекнати преку...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...
- Advertisement -spot_img