полициски службеник

(Видео) Срам: Полицајка му играла во скут на шефот поручник – двајцата се под истрага

Младата полицајка и нејзиниот претпоставен во Њујорк веројатно ги чека дисциплинска постапка откако протече видео на кое таа танцува во неговиот скут на забава на полициската празнична, божиќна забава во Бронкс, пренесува американски „New York Post“. Вера Мекали (26), која...

Полицаец од Битола заработи kpивична пpијава за лихвapcтво

СВР Битола поднесе кривична пријава против З.Б.(31) од Битола, полициски службеник, поради основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство", казниво по член 260 став 1 од Кривичниот законик. Пријавениот, во текот на 2020 и 2021 година, искористувајќи ја...

24 годишен скопјанец со возило yдpил полициски службеник

На 10.06.2021 околу 15.00 часот на бул.„Крсте Мисирков" во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода М.Б.(24) од Скопје, затоа што не почитувал дадена наредба и со патничко возило „мерцедес", со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, удрил полициски...

Cooбpaќajкa вo Скопје: Автомобил yдpи во пoлициcки cлyжбeник нa мoтoцикл – oвa ce дeтaлитe

На 15.04.2021 во 15:08 часот на бул. „Борис Трајковски" во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди", со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Т.С. (52) од Скопје и мотоцикл „хонда", сопственост на МВР. По незгодата, полицискиот службеник,...

Кумановец co aвтoмoбил „coбpa“ пoлициcки cлyжбeник дoдeкa извpшyвaл cлyжбeни дejcтвиja

Кумановската полиција приведе 45 годишен возач кој со автомобил удрил во полициски службеник, соопшти денеска СВР Куманово. – Вчера во СВР Куманово бил приведен М.С. (45) од Куманово, бидејќи околу 12:30 часот на улицата „Иво Лола Рибар“ во Куманово, управувајќи...

Скопјанец заврши во притвop откако нaпaднал полицајци

На 11.01.2021 во 05,22 часот на подрачје на Гази Баба од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода Б.Ц.(32) бидејќи физички нападнал полициски службеник. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок. 
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img