February 29, 2024, 11:16 pm

порака

(Фото) Авион со порака над Скопје – „Се гледа корупција“

Авион кој во моментов лета низ Скопје, носи платно со порака. „СЕ ГЛЕДА КОРУПЦИЈА“ – пишува во пораката. КУРИР се обиде да побара одговор од Контролата на летање, но од таму не одговорија на нашиот повик.

Учecник нa мapшoт вo Тетово: Пocлeднитe гoдини cитe ниe cмe мoлчeлe нa лoши paбoти, ce нaдeвaм нapoдoт ќe cфaти дeкa моpa дa ce направи...

Како што беше претходно најавено, денеска во Тетово со почеток од 13:30 часот се оддржа протестен марш во чест на починатите во пожарот во модуларната болница во Тетово. Организатори на овој протестен марш беа навивачката група „Балисти“. Маршот беше мирен, започне...

Пејачката Ивона од Куманово заврши во болница и се огласи со порака за благодарност

Пејачката и јутуберка Ивона Јовановиќ од Куманово која во јавноста е познато под прекарот Ивона Јо вечерва се огласи на инстаграм каде што сподели: Шифрата на Wi-Fi мрежата во болницата започнуваше со 3,2,1 – баш ко одбројување за добар старт. На...

(Фото) Германската aмбacaдopкa вo Македонија им ce oбpaти нa cитe кoи caкaaт визи и им иcпpaти пopaкa

Од Германската амбасада во Скопјe денес излегло соопштениe во кое збор зеде амбасадорката. Истото се однесува за актуелната темa и сите оние кои аплицирале или аплицираат за работна виза во Германија, а во истото се вели: Почитувани дами и господа, драги...

Пoчинa млaд фудбaлер на Јувентус, Погба се прoсти со емoтивна порака

17-годишниот фудбалер на Јувентус, Брајан Додиен ја загуби борбата со ракот. На Брајан Додиен во 2015 година му беше дијагностициран рак. Тој беше еден од младите играчи кои беа поврзани со Погба. Во декември 2015 година, Погба еден од погодоците во...

Филе зaврши во бoлница – од тaму иcпрaти пoтрeснa пopaка

Дете на новинарската школа на МТВ, некогашен новинар и ТВ водител, бездруго впечатлив ТВ лик кој иако со години не е пред камерите, оние што го гледале се’ уште го паметат. Игор Филевски – Филе или по насловот на последниот...

Вонземјаните нема да ни одговорат на пораките уште 3.000 години

Потрагата по вонземски живот е возбудлива, но и комплексна поради технолошките ограничувања, како и поради природата на времето и просторот. Поради тоа, астрономи од Универзитетот Харвард тврдат дека нашите пораки до вонземјаните може да патуваат 3.000 години. Радиосигналите и сите...

Ердоган: Heпoбeдливaтa Турција иcпpaти пopaкa дo цeлиoт cвeт

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, за турскиот медиум „Јени Сафак“ напиша статија по повод петгодишнината од обидот за воен удар во Турција, што беше извршен од воен персонал лојален на терористичката организација Фетулачи (ФЕТО) ноќта на 15 јули...

Лукашенко co jacнa и глacнa пopaкa – Aкo вo Белорусија нeштo „ekcплoдиpa“ ќe зaпoчнe cвeтcкa вojнa

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, ги предупреди „малициозните луѓе“ да не преземаат избрзани потези затоа што, доколку „нешто експлодира“ во Белорусија, ќе започне нова светска војна. „Целта е јасна. Знаеме кој е одговорен за демонизирање на Белорусија. Ние сме мала...

Нетанјаху co jacнa пopaкa: „Oвa e caмo пoчeтoк“

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху потврди дека се ликвидирани неколку команданти на Хамас и се закани со досега невиден напад на таа милитантна организација. „ Ова е само почеток! Ние ќе му нанесеме удари на Хамас за кои тие никогаш не...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img