пораст

Поpacт нa бpojoт нa зa6oлeни oд Koвид-19 зa oвaa нeдeлa: Згoлeмувaњe зa 6.1% во oднoc нa нeдeлaтa зa Нoвa гoдинa

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 4 до 10 јануари 2021г. Тестирани се вкупно 13.022 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско тестирање за присуство на SARS-CoV-2, со зголемување од...

Гoлeм cкoк нa akциитe пo пpeтceдaтeлcкитe избopи вo САД

Цените на акциите на светските берзи минатата недела нагло пораснаа, надоместувајќи ги сите загуби од претходната седмица, бидејќи инвеститорите очекуваат нови економски стимулации по претседателските избори во САД, пишува порталот SEEbiz. На Вол Стрит, индексот Дау Џонс минатата недела порасна...

Cкoкнa биткoинoт нa нajвиcoкo нивo oд пoчeтoкoт нa 2018 година

Најважната криптовалута биткоинот порасна најд нивото од 15.000 долари, што е негово највисоко ниво од јануари 2018 година. Станува збор за дневен скок од речиси 9 отсто, на 15.223 долари, за што аналитичарите сметаат дека е последица на неизвесноста околу...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img