September 29, 2022, 10:17 pm

породување

Нeceкojднeвeн нacтaн: Жена се пopoди пoд мocт вo Прилеп

Несекојдневен настан се случил вчеравечер во Прилеп, кога жена се породила под мостот на улицата „Димо Наредникот“ во Прилеп. Како што пренесува „Маркукуле“, екипи на брзата помош и противожарната екипа интервенирале на терен и успеале бебето и жената да...

Се пopoди Aвгaниcтaнкaтa кoja cинoќa пpиcтигнa вo Македонија

Здраво машко бебе роди од 3 килограми и 200 грама роди Авганистанката која доцна синоќа пристигна во Македонија.  Таа е породена на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје. Лекарите од дежурниот тим велат дека и бебето и мајката се чувствуваат...

(Видео) Чyдo: Poдилa близнaци нa 68 гoдини – „Ни ce иcпoлни coнoт“

Маргарет Аденог (68) и нејзиниот сопруг Ноа (70) од Нигерија 43 години се обидувале да добијат дете. Нивната желба конечно се исполнила, и на 14 април Маргарет родила близначиња, девојче и момче. Таа успеала да остане бремена минатата година, со...

Mлaдa бpeмeнa cкoпjaнкa пoчинa вo Чаир, зa cpeќa бeбeтo e извaдeнo живo

На 19.07.2021 во СВР Скопје било пријавено дека околу 07:00 часот во Гинекологија „Чаир“ сo влошена здравствена состојба била донесена Н.М.(23) од Скопје, бремена во осми месец. Според пријавеното, кратко потоа таа починала во Одделението за интензивна нега, но било...

(Видео) Дpaмa пpeд 6oлницa вo Мексико: He caкaлe дa ja пpимaт пopaди Koвид-19, пa ce пopoдилa бyквaлнo пpeд 6oлницa

Мексиканка (28) морала да се породи на влезот на болницата во јужната мексиканска држава Оахака, бидејќи болницата во која отишла била полна со пациенти. Жената наводно чекала десет минути пред болницата за да биде примена, по неуспешните обиди на нејзиниот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img