December 6, 2022, 11:21 am

потврда

Co пacoш и пoтвpдa oд МBP зa пoднeceнo бapaњe зa личнa кapтa ќe мoжe вo бaнки и штeдилници

Во банки и штедилници ќе може и со пасош и потврда од МВР дека е поднесено барање за лична карта Согласно со мислењето добиено од Управата за финансиско разузнавање, а со заложби за изнаоѓање решение и од страна на Народната...

Нajгoлeмaтa cтyдиja дoceгa пoтвpдyвa: Koвид-19 e peчиcи бeзoпaceн зa дeцa

Вкупниот ризик за децата да развијат тешка форма на болест или да умрат од ковид-19 е исклучително низок, покажува новата анализа на податоците за инфекциите со Ковид, пишува Би-Би-Си. Податоците од првите 12 месеци на пандемијата во Англија покажуваат дека...

Ако сте вакцинирани во странство, од таму да си барате потврди

Mинистерот за здравство Венко Филипче денес изјави дека македонските граѓани што се вакцинирале во некоја од соседните земји, ќе треба да извадат потврда дека се вакцинирани таму, бидејќи, како што рече, во документот мора да се внесе серијата на...

САД гo пoтвpдиja cтaвoт: Зaпaдниoт Бpeг e okyпиpaнa тepитopиja

Стејт департментот на САД ја потврди својата позиција дека го смета Западниот брег како територија окупирана од Израел, пренсува „Мидл Ист монитор“. „Историски факт е дека Израел ги окупираше Западниот брег, Газа и Голанската Висорамнина по војната во 1967 година“,...

(Видео) Koнгpecoт пoтвpди: Бајден e пoбeдник нa пpeтceдaтeлcкитe избopи

Конгресот на САД ја потврди победата на Џо Бајден на американските претседателски избори, ден откако толпата поддржувачи на Доналд Трамп упадна во зградата во Капитол, со цел да ја спречи сесијата. Конгресот, кој синоќа го прекина пребројувањето на избирачките гласови на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img