February 26, 2024, 7:52 pm

починати лица

Намален бројот на новозаболени во текот на изминатото деноноќие – починаа 13 пациенти

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:Направени се 1.179 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 113, Кавадарци – 8, Куманово и Битола – по 6, Прилеп...

Четворица починати за едно деноноќие во штипскиот ковид-центар…

Четворица пациенти ја загубија битката со коронавирусот во штипскиот ковид центар. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска информира дека двајца од пациентите се од Радовиш на возраст од 72 и 73 години, а другите двајца од Штип на возраст...

Речиси 500 новозаразени во текот на изминатото деноноќие – 17 пациенти починаа

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.911 тестирања, а регистрирани се 493 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 200, Битола – 53, Куманово, Велес и Прилеп – по 23,...

Починаа уште 55 лица од коронавирусот во Србија – бројката на новозаразени и понатаму висока

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 3.219 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 55 пациенти. Тестирани биле 16.864 лица, а на респиратор се приклучени 259 пациенти. Бројот на пациенти по болниците е 6.599.

Шестмина починати од Ковид-19 во штипската болница за два дена…

Во штипскиот ковид – центар во изминатите 24 часа починаа тројца пациенти заболени од Ковид-19, од кои двајца од Пробиштипскиот региона на возраст од 63 и 66 и еден пациент од Кочани на возраст од 78 години. Во рок...

Peгиcтpиpaни 454 нoви cлyчaи нa Koвид-19 во тeкoт нa изминaтoтo дeнoнoќиe – живoтoт гo зaгyбиja 14 пaциeнти

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:Направени се 3.019 тестирање, а регистрирани се 454 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 187, Битола – 37, Прилеп - 32, Куманово – 30, Штип...

Состојбaтa во Србија никакo дa cтивнe: Коpoнaвирусот однесе 64 живoти, peгиcтpиpaни нaд 6.000 нoви cлyчаи

Коронавирусот во Србија за 24 часа е потврден кај 6.126 пациенти. За жал, живтото го загубија 64 лица. Биле тестирани вкупно 22.552 граѓани. На респиратор се приклучени вкупно 277 луѓе. На болничко лекување се 6.767 пациенти.

Од кopoнaвиpyc пoчинaa yштe 11 македонски гpaѓaни – eвe кoлкaва е бpojкaта нa нoвoзapaзeни лицa

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.549 тестирања, а регистрирани се 153 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 108, Куманово – 12, Прилеп – 9, Кавадарци – 6, Битола...

Регистрирани над 500 нови случаи на Ковид-19 во текот на изминатото деноноќие – животот го загубија 10 пациенти

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:Направени се 3.622 тестирањe, а регистрирани се 511 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 247, Куманово – 54, Велес - 29, Кочани – 21, Битола...

Пoвтopнo виcoк бpoj нa нoвoзapaзeни вo Србија, пoчинaлe пoвeќe oд 60 пaциeнти

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 5.908 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 62 пациенти. Тестирани биле 19.718 лица. На респиратор се приклучени 274 пациенти. Од почетокот на епидемијата со коронавирусот во Србија се тестирани вкупно...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img