прва дама

Љубoвницaтa на Путин се пoјави во јaвнoст – Ова е тaјнaта првa дaма на Русиjа

Кабаева гостувала на руската национална телевизија за да ги критикува судиите на Олимписките игри во Токио. Руската гимнастичарка и освојувачка на златен олимписки медал Алина Кабаева (37) се повлече од јавниот живот кога во 2018 година почна да се шушка...

ОВА Е НОВАТА ПРВА ДАМА НА САД, Џил Бајден има кариера надвор од Белата куќа

Џил претходно рече дека, ако стане прва дама, ќе се фокусира на образованието и семејствата на војниците. 69-годишната Џил Бајден стана прва дама на САД откако нејзиниот сопруг Џо Бајден го победи Доналд Трамп на претседателските избори. Претходно, таа рече...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img