August 18, 2022, 7:50 am

Првомајска

(Видео+фото) Пожар на Првомајска кај Aвтомакедонија

Пред малку избувна пожар на булевар „Борис Трајковски“, поранешна „Првомајска“, кај Автомакедонија. На терен е едно возило на противпожарната единица на град Скопје. Во моментот нема информации за причините за пожарот, ниту за повредени.

(Фото+Видео)Официјални детали за kaтacтpoфалната cooбpaќajka на „Првомајска“

Седум повредени, двајца загинати и еден уапсен е билансот од вчерашната катастрофална сообраќајна незгода која се случи на булеварот „Борис Трајковски“ (поранешна „Првомајска“). Во сообраќајката учествувале пет возила, а неофицијално причина за несреќата е прекумерна брзина и непочитување на сообраќајните...

(Видео)Детали за kaтacтpoфалнaта cooбраќајка на „Првомајска“

Најмалку две лица го загубија својот живот, а најмалку шестмина се повредени во катастрофалната сообраќајна незгода која доцна вечерва се случи на булеварот Борис Трајковски (Првомајска) веднаш по семафорите на крстосницата кај цементарница. Според неофицијалните податоци, се работи за млади...

(Видео) Во живо: Тешка сообраќајка на Првомајска

Доцна вечерва на улицата „Правомајска“, во Скопје, во близина на безнинската пумпа Лукоил се случи тешка сообраќајна несреќа во која што учествуваа најмалку четири возила. Во тек е увид на местот на несреќата. Наскоро со детали Следете во живо ТУКА: НАскоро
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img