September 29, 2022, 10:20 pm

прекин

Утре без вода неколку улици од Центар

Од ЈП Вододвод и Канализација сме известени дека на ден 24.12.2021 година (петок), поради изведување на уличен водоводен дефект со димензија – ф – 80 мм., на ул. Црвена Вода, раскрсница со ул. Даме Крапчев , прекинато водоснабдување ќе...

ЕВН со вонредно известување: Исклучување на струјата во Центар, еве на кои локации

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 24.12.2021 година (петок), без електрична енергија ќе станат: – во периодот од 08:00 до 15:30 часот, ќе има вонредно исклучување на следниве локации: семафори на раскрсница кај Веро Џамбо, ул. КЕЈ 13-ти...

Запален автомобил во движење, причина за прекин на сообраќајот Струмица-ГП Ново Село

Автомобил во движење се запалил на магистралниот пат Струмица – граничен премин Ново Село, поради што сообраќајот на овој патен правец беше во целосен прекин еден час. При инцидентот нема жртви. Портпаролот на СВР Струмица, Александра Трајанова за МИА информира...

Во прекин сообраќајот на патот Струмица-ГП Ново Село

Од 19.30 часот целосно е прекинат сообраќајот на магистралниот пат А-4, Струмица – Граничен премин Ново Село. Како што соопшти АМСМ, сообраќајот е во прекин поради опожарено патничко моторно возило на патот.

(Фото) Без коментар…: Без струја дел од Клиничкиот центар во Скопје – пациенти во темница чекаат по ходници

Утрово дел од клиничкиот центар „Мајка Тереза“ остана без струја. За тоа сведочат фотографиите кои беа испратени до Курир. Како што може да се види од самите фотографии, пациенти чекаат во темница по ходниците завиткани во јакни и ќебиња. Редакцијата...

Утре без струја дел од Центар, Аеродром и Карпош

Дел од корисниците од улицата „Пролет“ со бр.11, 13 и 15 во Општина Центар, како и делот од корисниците од булеварот „3-та Македонска бригада“ кај ресторанот „Виолина“ и бараките на Водостопанство до ТС Југ Нова во Општина Аеродром утре...

Без вода дел од улицата „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

Поради дефект на улицата „Дончо Штипјанчето“ кај стара последна автобуска на 50-ка, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улицата „Благоја Стевковски“, а со намален притисок ќе бидат Хиподром и Трубарево. Како што информираат од ЈП „Водовод и...

Без струја дел од Ѓорче Петров

Од 09 до 14:30 часот денеска без струја ќе бидат жителите од улиците „Воин Драшкоци“ и „Браќа Галеви“ од општина Ѓорче Петров. Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи, прекинот е поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа.

Во Тетово шест часовни рестрикции во водоснабдувањето поради нов дефект на новиот водоснабдителен систем

Јавното комунално претријатие „Тетово“ од ноќеска ќе воведе шест часовни рестрикции во водоснабдувањето во градот. Образложението е дека има повторно дефект на новиот водоснабдителен систем кој носи вода од месноста Лешница. – Поради сериозен дефект на Ф-500 на линијата -Лешница,...

Без вода корисниците од Љуботенски пат

Поради уличен дефект ф-100 мм на ул. 30/315 Радишани, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од истата улица (Љуботенски Пат). Како што соопшти ЈП Водовод и канализација, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:40 часот до завршување со санација на дефектот.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img