February 6, 2023, 11:25 am

преспа

Извecтyвање од ЕBH: Утpe Прecпа и гpaдот Рeceн 10 чaca без cтpyјa, пopaди peконcтpyкција нa мpeжaта

Жителите на градот Ресен и на сите населени места во Преспа утре од 8:00 до 18:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Како што информираат од ЕВН Македонија АД, во вој период екипите на Електродистрибуција ќе работат на...

Рeceн и Пpecпа вo нeдeлa ќe ocтaнaт 10 чaca бeз стpyја – eвe кoja e пpичинaтa

Во недела, 12 септември, во периодот од 08 до 18 часот, жителите на Ресен и Преспа, 10 часа ќе останат без електрична енергија. Од Електродистрибуција информираат дека прекинот ќе биде поради изведување работи на реконструкција и модернизирање на мрежата со...

(Фото) Хopop: Mpтви кyчињa pacфpлaни cpeдe Пpecпa

На социјалните мрежи се појавија фотографии, кои сведочат за човечката суровост кон животните, во овој случај кон кучињата скитници. На фејсбук групата „Мојата Преспа, мојот Ресен“ осамнаа фотографии со лошови на кучиња расфрлани среде дива депонија во Преспа. Коментарите на жителите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img