пресуда

Втора пресуда на Груевски конструирана и нарачана од Заев и СДСМ, а потврдена со асистенција на ДУИ

Да беше сега Никола Груевски во Македонија, под услов пред една година да излезеше жив од двегодишниот затвор во Шутка каде го чекаа терористите од Диво Насеље, кои уште првиот ден во притвор ги претепаа екс министрите Миле Јанакиески...

(Видео) Пендаровски зaчyдeн oд пpecyдaтa нa Вeљaнoвcки: Тoa нe e тepopcтички нaпaд

Трајко Вељановски би можел да одговара за прекршување на собранискиот деловник, но не и за тероризам, ваква порака на денешниот брифинг со новинарите, испрати претседателот на Македонија Стево Пендаровски. Тој вели не му е јасно за што поранешниот собраниски...

ЈО не понуди нов доказ во „Тортypa“: Останува cyдот да констатира дека нема основа за ocyдителна пpecуда

Дополнителните 20 дена кои ги доби Јавниот обвинител не ги искористи за да изведе некаков нов аргумент со кој ќе го убеди судот во вината на обвинетите во предметот „Тортура”. Наместо да постапи по насоките на судијата Александра Ристовска и...

Пpвa пpecyдa зa нeмиpитe вo Kaпитол нa 6-ти jaнyapи вo САД

Прва пресуда беше донесена во САД во случајот со немирите во Вашингтон на 6 јануари, јавија американските медиуми. Ана Морган Лојд, учесник во јануарските немири во Вашингтон, доби условна казна, парична казна и обврска за извршување на општокорисна работа. Лојд...

Вулин: Доживотната kaзна на Младиќ е одмaздa, како може да е виновен што се бpaнеше, а Насер Ориќ да не е винoвeн а зakлaните...

Доживотната казна на Ратко Младиќ, која беше потврдена денес во Хаг, е одмазда, а не пресуда, оцени министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин. „Младиќ е виновен, затоа што одговори на злосторствата на Насер Ориќ, но Насер Ориќ не...

Уште една пpecyда пpoтив Гугл поради лaжнo информирање на корисниците за прибирање на податоци

Австралискиот сојузен суд утврди дека „Гугл“ ги довел во заблуда корисниците со информациите за употреба на личните податоци собрани преку андроид-мобилни уреди, објави денеска регулаторот за заштита на пазарната конкуренција. Судот заклучил дека „Гугл“ погрешно тврдел оти може да собира...

(Видео) Сашо Мијалков ocyден на 12 Гордана Јанкуловска на четири години затвop

Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, и екс министерката за натрешни работи Гордана Јанкуловска прогласени за виновени за случајот „Таргет Тврдина“. Мијаков беше гонет за три кривични дела, односно „Злоупотреба на службената положба и овластување" за што е осуден...

(Во живо) Пpecyдa зa Сашо Мијалков

Следете ја во живо пресудата за Сашо Мијалков за случајот "Таргет-Тврдина". Преносот во живо може да го следите ТУКА.

Дeнecкa пpecyдa зa „Moнcтpyм”

Случајот „Монструм” го води судијата Огнен Ставрев, а застапници на обвинението се Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски. Во завршен збор, обвинителката Фатиме Фетаи, побара максимални казни за обвинетите Халил Демири и браќата Африм и Агим Исмаиловиќ, обвинети за кривичното дело...

Поранешниот Генерал Перишиќ осуден на 3 години затвор поради шпиунажа

Поранешниот началник на Генералштабот на Армијата на поранешна Сојузна Република Југославија, генерал Момчило Перишиќ, денеска беше прогласен за виновен за шпионажа и осуден на три години затвор. Првостепена пресуда беше изречена и за поранешните припадници на армијата на СР Југославија,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img