прес конференција

(Во живо) Прес-конференција на Државното јавно обвинителство на Бугарија

Прес-конференција на Државното јавно обвинителство на Република Бугарија за тешката автобуска несреќа во која загинаа 45 лица. Несреќата се случи во вторникот на автопатот „Струма“ кога автобус на превозникот „Беса транс“ враќајќи се од Истанбул се запали. Во тек е...

(Видео) Арсовски: Без оставка на Заев и Филипче нема објективна истрага за пожарот во Тетово

Најнапред да изразам уште еднаш сочувство до фамилиите и семејствата на загинатите во вчерашната трагаедија, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ во својата реакција на изјавата на министерот за здравство, Венко Филипче. „Венко Филипче нема одговор на ниту едно прашање кое...

(Видео) Прес конференција на СДСМ: Објавени кандидатите за градоначалници

Во тек е прес конференција на СДСМ на која Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ, ќе ги објави кандидатите за градоначалници утврдени на синоќешната седница на Извршниот одбор

Мицкoски: Ја пoддpжуваме Дaниeла Арcoвска за грaдонaчалник на Скoпје и очeкувaме да пoбеди

Скопје мора да стане град на сите луѓе. Имавме во предвид дека потребно е да се решение кое ќе може натпартиски да обедини професионалци и компетентни луѓе. Токму затоа ИК, а потоа и ЦК донесе одлука ВМРО-ДПМНЕ да го...

Заев: Пoпиcoт ќе се oдржи бeз оглeд на брoјoт на зaрaзени

Одговорајќи на новинарско прашање околу пописот, премиерот Зоран Заев категорично кажа дека статистичката операција ќе се одржи без разлика на се што ќе се случува во однос на епидемиолошката состојба во државава со корона вирусот. „Опозицијата пред неколку месеци бараше...

(Видео) Шилегов се пoфали: Нaбaвени над 130 кoмунaлни вoзила и автoбуси во eдeн мaндaт

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, денеска одржа прес-конференција на паркингот пред СЦ „Борис Трајковски“ на која беше презентиран дел од механизацијата што Град Скопје и Јавните претпријатија ја набавиле во изминатиот четиригодишен период. Шилегов истакна дека сите јавни претпријатија...

(Видео) Ангeлoв: Нe сaкaм ни да пoмиcлaм дeкa нeкoј укрaл мoтoрна пилa од aвстриcкитe пoжaрникapи

Денес на социјалните мрежи се шират информации дека недостига дел од опремата на австриските пожарникари кои беа ангажирани да помогнат во стравување со огнената стихија која ја зафати Македонија. На денешната прес-конференција на Ангелов која се одржа во Главниот штаб...

(Видео) Стојанче Ангелов го претстави новиот систем за командување со пожари

Центарот за управување со кризи го претстави новиот систем за командување со пожари - НИКС, кој всушност представува посебен систем за командување при итни ситуации кој ги дигитализира податоците од терен, со цел да бидат достапни за Главниот штаб...

Во живо: Прес конференија на Стојанче Ангелов со најнови детали за пожарите

Во тек е прес конференција на директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов за најновите информации во врска со состојбата со пожарите во Македонија. Земјата веќе неколку дена е зафатена со пожари на бројни локации, во чие гаснење...

Прес конференција на Стојанче Ангелов

Денеска, 05.08.2021 во 17.00 часот, директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов ќе одржи прес-конференција пред зградата на ЦУК, во врска со пожарите во државата. Пожарите кои ја зафатија земјата зафати илјадници хектари шума, но и неколку села низ целата земја....
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img