February 6, 2023, 4:50 am

претседателски избори

Трамп очекува уште поголема победа отколку во 2016 година

Претседателот на Соединетите држави Доналд Трамп предвидува „уште поголема“ изборна победа за неговата кампања овој ноември отколку во 2016 година. Говорејќи во петокот на тркалезна маса „Латиноамериканците за Трамп“ во Флорида, американскиот претседател им порача на присутните да очекуваат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img