September 26, 2022, 11:02 am

пријател

Ловџија oд Ресен cи гo paнил пpиjaтeлoт

На 26.12.2020 во 07,00 часот во СВР Битола било пријавено дека во атар на с.Лева Река, Ресенско, кај место викано „Честак“, Д.Ф.(36) од Ресен, и Х.Т.(30) од с.Крушје, отишле на лов, при што во еден момент Д.Ф. испукал еден...

СЕ ОБИДЕЛ ДА ГО УБИЕ НАЈДОБРИОТ ПРИЈАТЕЛ: ПРИКАЗНА КОЈА ЌЕ ВЕ НАЕЖИ

Често не шокира однесувањето на другите луѓе. Се прашуваме во каков тоа свет ние живееме. Рос Капичиони на 17 годишна возраст преживеал нешто страшно. Врз него бил извршен обид за убиство од некој кој што му се преправал дека му...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img