August 18, 2022, 11:04 pm

продолжен рок

Продолжува конкурсот за попишувачи поради слабиот интерес досега

Конкурсот за ангажирање реонски попишувачи и инструктори за претстојниот Попис на населението, домаќинствата и становите е продолжен до 12 август поради летните одмори. Од Државниот завод за статистика информираат дека е продолжен јавниот конкурс за пријавување за да се обезбедат...

Baжнocтa нa иcтeчeнитe пacoши нa нашите државјани вo cтpaнcтвo ќe бидe пpoдoлжeнa дo кpajoт нa гoдинaтa

За да им се излезе во пресрет на нашите државјани во странство чии пасоши се истечени или нивната важност истекува годинава, ќе бидат извршени законски измени со што важноста на овие патни документи ќе биде продолжена да крајот на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img