September 29, 2022, 8:52 pm

проект

(ВИДЕО) Мицковски најавува нов голем проект – Секој граѓанин ќе може да пријави злоупотреба на неговото право

Благодарам, најпрвин ете што сте и денеска со нас, благодарност и до битолчани што денеска овозможија да се случи оваа средба со регионалната Стопанска комора овдека во Битола. Уште во предизборието имавме такви неколку состаноци, разговаравме за тоа кои се...

Безос и Гејтс вo гoлeм зaeднички пpoeкт – eвe зa штo ce paбoти

Компанијата за истражување минерали „Ко-болд металс“, поддржана од милијардери како што се Џеф Безос и Бил Гејтс, склучи договор со лондонската истражувачка фирма „Блуџеј мајнинг“. Договорот вклучува потрага на Гренланд по материјали што се користат во електричните возила. „Ко-болд“ користи...

Се китат со туѓи перја: СДСМ уkpаде уште еден проект од претходната влада

Своите пропусти и неодговoрно работење СДСМ се обидува да ги префрли на други. Водоснабдувањето во општина Сопиште се решава со проектот „Водовод Патишка Река“, проект чија реализација е стопирана токму од страна на владата на СДСМ, обвинува ВМРО-ДПМНЕ. Целокупната документација...

Филипче гo зaпpe и пpoeктoт бecплaтeн мaмoгpaф зa ceкoja жeнa..

Денес занемарувањето на болните пациенти и нивните терапии власта го правда со појавата на КОВИД-19. Но и пред почетокот на КОВИД – 19 власта ги заборави жените за преглед на рак на дојка. Имено поради зголемување на бројот на заболени...

ЕУ пoдгoтвyвa пpoeкт зa peфopмиpaњe нa СЗО

Европската Унија составила пакет предлози за реформа на Светската здравствена организација (СЗО), предвидувајќи зголемена транспарентност на механизмот за соработка со земјите членки. Ова го објави „Ројтерс“ повикувајќи се на нацрт-документот. Текстот на документот го подготвила германската влада по консултации со...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img