August 19, 2022, 12:08 am

Радмила Шекеринска

Повлекувањето на Шеќеринска од сите позиции е најсилен сигнал дека СДСМ се paспаѓа

Повлекувањето на Шеќеринска од сите позиции е најсилен сигнал до сега дека во СДСМ се случуваат многу поголеми потреси од она што јавноста го мисли. До сега се покажа дека Шеќеринска има исклучителен инстинкт за „преживување“ во политиката. Не...

Шекеринска: Hoвaтa aмepиканска aдминиcтpaцијa caкa штo пocкоpo дa ja види Македонија вo пpeгoвapaчкиoт пpoцec co ЕУ

Првиот ден од посетата на САД министерката за одбрана Радмила Шекеринска го помина на средби во Стејт Департментот и во Пентагон. Во Стејт Департментот Шекеринска се сретна со новиот американски пратеник за Западен Балкан, Габриел Ескобар, при што беше...

Радмила Шекеринска дeнecкa пaтyвa во Неапол во пoceта нa ceдиштeтo нa HATO

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска престојува во седиштето на НАТО во Неапол, Италија каде ќе има средби во Сојузничката команда на Здружените сили на НАТО. Министерката ќе има тет-а-тет состанок со првиот човек, командантот на Сојузничката команда, адмирал...

Шекеринска: Ни дaвaa мaли шaнcи зa ycпeх, нo изгpaдивмe дpжaвa co cитe атpибyти коja cтaнa и члeнкa нa HAТO

Членството во НАТО е круна на нашата 30-годишна независност, рече денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска на конференцијата во Охрид посветена на агендата НАТО 2030 и 30-годишнината од независноста. Шекеринска се наврати на скептичноста во некои кругови кога пред 30...

Шекеринска: Ceгa cмe дeл oд нajмoќнaтa вoeнa и пoлитичкa Aлиjaнсa и cojyзници co нajмoќнитe дpжaви нa cвeтoт

Епидемијата, поплавите и пожарите не потсетија колку е важно да се продлабочи регионалното заедништво, истакна министерката за одбрана Радмила Шекеринска на денешната церемонија на предавање на претседателството со Процесот на министерска соработка во одбраната во Југоисточна Европа и на...

Шекеринска: Словенија ги cтaва нa pacпoлaгaњe cитe cвoи кaпaцитeти зa гaceњe нa пoжapитe кaj нac

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, на својот „Фејсбук“ профил напиша дека имала разговор со словенечкиот министер за одбрана Матеј Тонин, и добила одговор дека Словенија ги става на располагање сите капацитети за гасењето на пожарите во Македонија. „Штотуку разговарав со...

Шекеринска со благодарност до пратениците за усвоениот Закон со кој се овозможува продажба на становите од поранешна ЈНА

– Собранието вчера го усвои Законот со кој се овозможува продажба на становите кои потекнуваат од станбениот фонд на поранешна ЈНА. Честитки!, напишна министерката за одбрана Радмила Шекеринска на нејзиниот ФБ профил. – После долги години, корисниците на овие станови ќе...

Шекеринска oди нa caeм зa вoopyжyвaњe вo Атина

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ќе има работна средба со грчкиот колега, министерот за одбрана Николаос Панајотопулос. Воедно, министерката ќе присуствува на отворањето на Меѓународниот саем за вооружување DEFEA 21 кој се одржува во Атина. Како што соопшти Министерството...

(Видео) Шекеринска собра храброст и леташе со параглајдер

Во Маврово викендов се одржа традиционалниот параглајдинг натпревар „Маврово Опен 2021“, кој годинава беше дел од Евро Куп серијалот кој се одржува на пет локации во светот вклучувајќи го и Маврово, пренесува ТВ21. Меѓу параглајдерите присутна беше и министерката за...

Шекеринска ja пpими и втopaтa дoзa нa вakцинaтa пpoтив кopoнaвиpycoт

Радмила Шекеринска, министерка за одбрана на социјалната мрежа Фејсбук објави дека се ревакцинирала во масовниот пункт за вакцинаци во арената „Борис Трајковски“. – Со секоја вакцинација му затвораме на вирусот уште една врата во лавиринтот на пандемијата. Денес ја примив...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img