рак на бели дробови

Пopaзитeлни бpojки: Пo 20 години, pakoт нa дojкa гo пpeтeкнa pakoт нa 6eлитe дpoбoви

Ракот на дојка го претекна ракот на белите дробови, како најчеста форма на карцином во светот, објави минатата недела Светската здравствена организација (СЗО). – Ракот на дојка сега по првпат е најчест рак во светот – изјави Андре Илбави, специјалист за карцином...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img