September 26, 2022, 10:04 am

рана

Ловџија oд Ресен cи гo paнил пpиjaтeлoт

На 26.12.2020 во 07,00 часот во СВР Битола било пријавено дека во атар на с.Лева Река, Ресенско, кај место викано „Честак“, Д.Ф.(36) од Ресен, и Х.Т.(30) од с.Крушје, отишле на лов, при што во еден момент Д.Ф. испукал еден...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img