ратко младуќ

Вулин: Доживотната kaзна на Младиќ е одмaздa, како може да е виновен што се бpaнеше, а Насер Ориќ да не е винoвeн а зakлaните...

Доживотната казна на Ратко Младиќ, која беше потврдена денес во Хаг, е одмазда, а не пресуда, оцени министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин. „Младиќ е виновен, затоа што одговори на злосторствата на Насер Ориќ, но Насер Ориќ не...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img