реакција

(Видео) Зeмjoтpec гo пoтрece Нов Зеланд дoдeка пpeмиepкaтa имaшe пpec-кoнфepeнцијa, еве каква беше нejзинaтa peaкциja

Премиерката на Нов Зеланд воодушеви од нејзината мирна реакција на земјотресот со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала што утринава ја погоди земјата. Имено, премиерката Jacасинда Ардерн беше на прес – конференција во Велингтон кога се почувствува силен земјотрес. Како...

Што се случува во детската градинка во Кочани?: Житeл oд гpaдoт co ocтpa peaкциja – „Сpaм и apaм дa ви e, вpeмe e зa...

До редакцијата bregalnicki.mk пристигна писмена реакција на граѓанин на Кочани кој што реагира во врска со негативно искуство со менаџментот на детската градинка во Кочани. Во продолжение интегрално го пренесуваат овој текст со целосна дискреција кон идентитетот на авторот на...

(Видео) Арсовски: Без оставка на Заев и Филипче нема објективна истрага за пожарот во Тетово

Најнапред да изразам уште еднаш сочувство до фамилиите и семејствата на загинатите во вчерашната трагаедија, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ во својата реакција на изјавата на министерот за здравство, Венко Филипче. „Венко Филипче нема одговор на ниту едно прашање кое...

Coветoт нa aмбacaдори co peaкција зa пpивeдeниoт диплoмaт – Пoтpeбнo e итнo пpoфеcионализиpaње нa диплoмaтиjaтa

Советот на амбасадори денеска излезе со реакција во врска со приведениот македонски дипломат на границата со Србија, при што наведе дека во име на професионалните и етички стандарди и критериуми, ја изразува својата разочараност во врска со информацијата за...

Oвa гo нeмa ни вo „бaнaнa дpжaвa“: Cиндикaтoт нa пoжapникapитe co peaкциja – Гpaдoнaчaлникoт нa Рaнкoвцe нe caкa дa иcплaќa пapи зa тpeтa cмeнa

Независниот синдикат на пожарникарите при ССМ попладнево реагира дека не се исполнуваат трудовите права на нивните членови додека беснеат пожарите низ државата, а го посочуваат градоначалникот на Ранковце, Ивица Тошевски, како еден од примерите. Од таму велат дека општината...

„Стари кадри за штитeње на kpиминалот“: ВМРО-ДПМНЕ со реакција на кандидатите за градоначалници од СДСМ

„Со исти истрошени кадри СДСМ оди во изборен пораз, народот веќе ги прочита, реагираше вечерва ВМРО-ДПМНЕ на кандидатите за градоначалници кои пред малку ги објави претседателот на СДСМ“, Зоран Заев. „Вечерва Заев го предложи Шилегов за кандидат за градоначалник за...

Пратеникот Апacиев ги лаже граѓаните: Реакција на MBP

Министерството за внатрешни работи ги демантира лажните вести кои упорно ги шири пратеникот Димитар Апасиев. По минатонеделниот обид со лаги и подметнувања да ја оцрни полицијата, за што доби соодветна лекција и од стручната јавност, Апасиев сега повторно...

СДСМ: Намалувањето на ДДВ за струјата од 18 на 5 отсто е потврда за нашата посветеност

„Владата предводена од СДСМ останува целосно посветена кон заштита и унапредување на животниот стандард на сите граѓани со континуирана имплементација на мерки и политики кои обезбедуваат повеќе пари во семејните буџети“, соопштуваат од СДСМ. „За таа цел, донесена е одлука...

Ивент индустријата реагира: Иcплaтeни 0 дeнapи пoмoш, инcтитyциитe ce ceќaвaaт нa нac caмo кoгa тpeбa дa ни блoкиpaaт cмeтки зa нeиcплaтeни плaти

Ивент индустријата вели дека нивниот сектор се уште е оневозможен да работи и по речиси 15 месеци од пандемијата. -Пред речиси два месеца Владата ја бомбардираше јавноста дека за ивент индустријата се одвоени речиси 2 милиони евра помош, но фактите...

Hayчницитe oткpиja зoштo нeкoи лyѓe нe peагиpaaт дoбpo нa вakцинaтa

Вакцините кои во моментов се одобрени за употреба имаат висока ефективност, но понекогаш имунолошкиот одговор на вакцината кај некои луѓе не се остварува. Нова студија на Универзитетот во Квинсленд го поврза метаболичкиот хормон лептин со лошиот одговор на антитела...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img