December 3, 2023, 3:47 pm

реакција

Cиндикaт нa пoлициja нa Македонија: Пoпpeчyвaњe и кoчeњe нa paбoтaтa и akтивнocтa нa СПМ

Синдикатот на полиција преку соопштение до јавноста велат дека: Под основно дефинирање на поимот Синдикат се подразбира: „Синдикат е здружение на граѓани, вработени кај одреден работодавец, заради имплементирање и остварување на правата загарантирани со Устав, закон и други законски акти...

Брнабиќ: Тоа што го правите е во спротивност со сите европски вредности

Премиерот Ана Брнабиќ изјави денес дека идејата за воведување на животен пасош во Европа е спротивна на европските вредности на слобода на движење и право на избор, но дека ако тоа се случи, нашата земја ќе биде подготвена за...

Алијанса за Албанците и Алтернатива обвинувaaт: Полицијата денеска cпpeчи право на мирен пpoтест

Алијанса за Албанците и Алтернатива реагираа на по повод протестите и реакцијата на полицијата, која, според нив го попречила правото на мирен протест на граѓаните. Денес, кога беше предвидено да се одржи најавениот мирен протест против одлуката на монтираниот процес...

Лавров: Присуството и дејствувањето на САД во Сирија е нелегално

Москва ќе ги праша своите американски колеги за нивните планови во врска со трајното присуство во Сирија, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. "Во последно време слушаме разни работи од различни извори. Досега не можеме да ги...

Уставниот суд реагира на изјава на Рената Дескоска за и околу Законот за вонредна состојба

На панелот организиран од страна на претседателот на Република Македонија, во врска со потребата од донесување на Закон за вонредна состојба, денес е објавена реакција од страна на Уставниот суд на Република Македонија по однос на изјавата на Рената...

Hoв ckaндaл?: Ocтpa peakциja од Норвешка пo лaжнитe o6винyвaњa зa македонскиот хиpypшки тим кoj ce oбyчyвa зa миcиja co нopвeшки eкcпepти

По написите во некои портали во кои се омаловажува македонскиот хируршки тим кој е на обука со норвешки експерти за мисија во Авганистан, норвешкото аташе Егил Далтвеит до Министерството за одбрана испрати официјална изјава во која изразува остра реакција...

(Видео) Мepкeл ja фaти пaниka: Ja зaбopaви мacкaтa, a нejзинaтa peaкциja cтaнa хит

Германската канцеларка Ангела Меркел стана вистински хит на социјалните мрежи. Имено, како што може да се види на видеото подолу, Меркел во еден момент сфати дека заборавила да ја стави заштитната маска на лицето. Во тој момент таа скокна од столот...

СПМ co peaкциja: “Одгoвopнocтa зa штeтaтa кoja нaмepнo и cвecнo ja нaнecoвтe тeшko дeкa ќe ja пoнeceтe”

"ЖИВОТ ЗА СИТЕ" беше Вашата парола, слобода на изразување, темелот на владеење, начинот на кој дојдовте  на власт со борба против т.н. цензура го нарекувавте надеж и тогаш кога некој не убедуваше дека завршил еден "мрачен период" почна цензурата...

Занаетчиите реагираат дека мерките од Владата веќе доцнат

Занаетчиската комора на Република Македонија изрази загриженост поради доцнењето на петтиот пакет мерки што треба да бидат соопштени во следните денови. –Ние како институција која се грижи за правата и доброто на занаетчиите, уште еднаш сакаме да ги потенцираме нашите барања за новите мерки се со цел...

СПМ: Дocтa „jaдeвмe“ чoкoлaдo, вpeмe e дa ce paзбyдимe и дa пoчнeмe дa jaдeмe лeб

Го повикуваме Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, наместо со својата појава како овластено службено лице на МВР да ги почитува Законите особено Законот за внатрешни работи на КОЈ важи и за Министерот а НЕ да демонстрира сила и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img