December 6, 2022, 12:34 pm

река брегалница

(Фото) Реката Брегалница се излеа – жителите стравуваат од поплави

Поради обилните врнежи од дожд, зголемен е водостојот на река Брегалница во Делчево и нејзините притоки при што постои опасност од нивно излевање. Реката веќе се излеа во мини коритото, а преку социјалните мрежи се шират апели за заштита...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img