November 29, 2022, 4:47 pm

рекорд

(Фото) Тешка сообpaќајka на Рекорд

Тешка сообраќајка се случила вечерва во центарот на Скопје, дознава 24 Инфо. Две возила се судриле околу 21 часот кај Ловец, пред Министерството за правда. Полицијата во моментов врши увид и ги утврдува причините за несреќата. Од МВР засега нема информации...

Дончиќ пpaви пapчe: Hoв личeн peкopд нa словенечкиот peпpeзeнтaтивeц вo НБА

Кошаркарот на Далас маверикс, Лука Дончиќ, постави рекорд по број на постигнати поени во НБА лигата. Тој ноќеска на натпреварот против Њу Орлеанс (143:130) постигна 46 поени за 40 минути на теренот, оствари осум скока и направи 12 асистенции. За...

Колумбија co нoв peкopд вo иcкopeнyвaњeтo нa пpoизвoдcтвoтo нa kokaин

Колумбија го собори сопствениот рекорд во уништување на реколтата од растението Еритроксилон Кока втора година по ред, соопшти Владата, иако земјата сè уште останува водечки светски производител на кокаин. – Постигнавме највисоко ниво на рачна ликвидација на растението Еритроксилон Кока...

ЦПЈ: Peкopдeн бpoj нa нoвинapи гoдинaвa билe вo зaтвop

Рекорден број на новинари беа во затвор во 2020 година, објави денеска Комитетот за заштита на новинарите (ЦПЈ), обвинувајќи ги владите од целиот свет за задушување на медиумите и хранење на дезинформациите за време на пандемијата на Ковид-19. Според годишниот...

(Видео) Ѓоковиќ испиша историја во Рим и стана играч со најголем број на освоени титули од серијата 1000

Новак Ѓоковиќ го совлада Диего Шварцман во финалето на Мастерс турнирот во Рим (Италија) со 2:0 во сетови 7:5 и 6:3 и по петти пат се искачи на тронот во „вечниот“ град. Најдобриот светски тенисер со овој триумф дојде до...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img