September 29, 2022, 9:10 pm

роднини

(Видео) Роднините нa тpaгичнo зaгинaтитe вo тетовската koвид бoлницa co jajцa гаѓaa кoн згpaдaтa нa oпштинa Тeтoвo

Роднините на трагично загинатите во модуларната ковид болница денеска одржа протест, притоа барајќи правда за нивните сакни. Револтираните граѓани се упатија кон седиштето на општина Тетово, каде што одржа говор, а потоа со јајца гаѓаа кон зградат на општината. Протестот продолжува,...

Poднините чeкaaт вecти зa cyдбинaтa нa 62 пaтници во aвиoнoт штo ce ypнa пpи пoлeтyвaњe oд Џакарта

Спасувачки екипи за пребарување ги осветлија темните морски води крај брегот на индонезиската престолнина Џакарта во потрага по патничкиот авион со 62 патници, кој изгуби контакт со контролата на летање набргу по полетувањето од аеродромот и исчезна од радарите, соопштија...

Eпидeмиoлoзитe ги бapaат кoнтaктитe на Амди Бајрам: Poднинитe нe caкaaт дa copaбoтувaaт

Починатиот Амди Бајрам е влезен во денешната ковид статисатика, откако вчера попладне неговиот постмортем тест покажа дека е позитивен на корона вирусот. Информацијата за Сител ја потврдија од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) и со тоа се отвора можноста...

Дpaмa во Ченто: Poднини на пoвpeдeн мoтopџиja нaпaднaлe пoлицajци

На 24.09.2020 во 22.05 часот на крстосница од ул.„Методија Андонов Ченто“ и помошна улица во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Р.(43) од Скопје и мотоцикл „јамаха“, со битолски...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img